teisipäev, 25. aprill 2017

Kas sa häbened oma keha?

Istusin täna teleka ees ja mugisin miskit head (ja tervislikku, tegelt ka), kui tuli mingi saate reklaam TLC pealt, kus naine ütles, et ta häbeneb oma keha. Ma, nagu ikka, kohe kommenteerima, et mis sa ikka häbened, sisemine ilu loeb. Niisama ilgun kaasa alati igasugustele asjadele ilma, et ma sügavamalt asjasse süübiks.
Aga siis, kui ma olin selle välja öelnud, hakkasin ise ka mõtlema. Kas MINA olen oma kehaga rahul?

Tahaks kohe vastata, et muidugi olen! Vaata, kui suure töö ma ära olen teinud. Paraku on asi aga nii, et ma natukene häbenen küll. Koduste ees ei häbene, aga näiteks kuskile basseinipeole ma küll bikiinides ei läheks. Isegi lühikestes pükstes ei läheks. Samuti ei jääks ma meeleldi bikiinides ühegi pildi peale, mida kusagil avalikult jagatakse.

Raudselt nüüd mõtlete, et blogis ma ju jagan igasugu poolalasti pilte. Noh, siia blogisse peab keegi ikka ekstra neid vaatama tulema. Lisaks on nende piltide ümber palju teksti ja laisemad piilurid ei viitsi süveneda ja ei tule lihtsalt sellepärast siia, et minu koledat ihu bikiinides näha.
Ma väga tahaks, et neid piilureid ikka rohkem tuleks, sest ma saaks oma blogi statistikat veidi paremaks :) :) Aga näed, ei tule!

Nägin ka mingit mustvalget pilti sügavamõttelise tsitaadiga, et treeni, kuna sa armastad oma keha, mitte vihkad või miskit sellist.

Vovohh, just see sama -


Ega ma ei vihkagi oma keha. Ma olen kuramuse uhke selle üle, mis ma olen suutnud endaga ära teha.
Kaks aastat tagasi ma võisin ainult unistada, et ma millalgi selline välja näen.

2014

2014 (vähemalt on mitu lõuga)

2014
2017

2017
Ega ma ei häbenegi seda, milline ma välja näen. Ma häbenen seda, millise jälje mu senine vale elustiil on mu kehale jätnud. 
Ma olen üle kere venitusarme täis, mu kintsud, tagumik ja sääred on tselluliidised ja rippuvad. Ma saaksin vabalt oma kintsunahaga endale tuult lehvitada. Mu meelest on seda välja veninud armilist nahka seal niiiiiiiiii palju. 

Toon ühe näite ka kohe.
Siin on pilt, kus ma olin endaga jube rahul juba. See oli 2015 aasta suvel, kui ma olin paastudieediga suutnud oma kaalu 67,4 kg-ni viia (alustasin 82 pealt). Ma jooksin ülepäeviti hommikuti 10 km, ma tegin kodus trenni, ma lugesin kaloreid. Mässasin ikka mõnuga, aga nahk, see nahk ja see tselluliit. Oeh.

2015 juuli

Siin on näha ka jalgadel olevad venitusarmid. Need on kohe reite ülemises servas, põlveõndlas ja isegi põlvest veidi ülevalpool. Mu jalad/kintsud on suhteliselt üleni armidega kaetud. See nahk on seal seoses sellega ka väga rippuv ja selline inetu. Kõndides käib lipa-lopa, kahe kintsu vahel käib selline plaksutav hääl, kui kiiruga trepist alla kõndida. Iu! Not so sexy, mis?
Kõhul on ka korralikud triibud, seega ilmselgelt ma oma alakõhtu päris trimmi ei saagi, kuna nahk jääb ikka lopendama. 

Oeh. Näete nüüd. Selline õnnetu on see seis.

Ma olen praeguse enda üle väga uhke ja ma ei häbene seda, mis ma oma kehaga olen suutnud ära teha. Küll aga häbenen ma seda, et ma varem ei suutnud näha ja aru saada, et mu eluviis teeb mind koledaks. 

Peaks tatoveerima endale tagumikule "...see pole veel midagi. Oleks te mind kolm aastat tagasi näinud."

Ma häbenen, kuna tean, et teised ei tea, kui palju ma vaeva olen näinud. Nad ei tea, et see ongi minu "ilus keha". See ongi see, milleks ma olen palju vaeva näinud. 
See on nagu võlgade maksmisega. Maksad ja maksad ja maksad, aga lõpuks saad heal juhul nulli omadega. Tahaks plussis olla. Tahaks olla parem, kui ma tavapäraselt olen, aga selle asemel ma katsun ennast omaenda kaevatud august välja tuua. 
Ma ei ole väga heas vormis. Ma ei ole lihaseline, ma ei ole sale.  Ma olen tavaline. Ei ole paks, ei ole peenike. Aga see, töö mis tavaliseks saamiseks tehtud on, on meeletu. Selle üle olen ma küll uhke!
Ma olen uhke, et ma suutsin ennast kätte võtta ja oma elustiili muuta. Seda ei saa keegi mult ära võtta.

Oma keha häbenen aga ikka veidikene. Võtame selle peale :)

2015 august

Kuidas teiega on? Olete nii mugavad oma kehas, et avalikus kohas nabapluuside ja lühikeste seelikutega käimine on nohu?
29 kommentaari:

 1. No mina tegelikult häbenen kyll. Aga ma ei taha seda tunnistada. Kuid mina ei usu, et paks inimene on hullult rahul oma kehaga ja koguaeg rahul endaga. No ei usu.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei tahagi, eksju! Ma ei taha ka teistele seda rahuldust anda, et ma uhke ei ole :) ka mina arvan, et kui paksule anda variant, et saad üleöö ilma trennita saledaks, siis tavigatahes kasutaks seda ja oleks ûlisillas :D

   Kustuta
 2. Sinuga on nii hea suhestuda! Mul on küll kaotatud alles 4 kg (10.. veel minna), aga ma tunnen end juba oluliselt ilusama ja enesekindlamana. Ja ma tean, et mingit sixpacki ei ole ega tule..tahaks lihtsalt normaalne olla.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Väga tubli! Kui neli juba läinud, siis need ülejäänid kümme lähevad ludinal. Kaalulangetus on äge ;)

   Kustuta
 3. Mul on täpselt sama jama - jalad on kohutavad! Tselluliit ja armid. Puusadel on ka armid, need mind väga ei häiri, aga samamoodi põlveõndlad ja reied/sääred armilised. See teeb väga ebakindlaks. :( Nii et lühikesed püksid ja bikiinid on no-go. :(

  PS! Minu meelest näed sa ikka täiega pomm välja!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oh, ma tänan muidugi komplimendi eest :)
   Ma ei teadnudki, et sul ka põlveõndlad nukras seisus. A nendest vist enam lahti ei saagi. Ei tea, kas me kunagi saame selliseks, et oleme julged ja igati rahul. Ma nii loodan, et saame :)

   Kustuta
  2. See oleks hirmus tore, kui saaks, aga.. ma arvan, et see on ikka pagana raske. :/

   Õnneks on armid heledad ja liiga hullult välja ei pasta, aga nad on truult end mu jalgadel sisse seadnud.

   Kustuta
 4. Ma olen selle üle päris palju mõelnud viimasel ajal, kuidas läbi aegade on naisi pandud end häbenema.

  Kes ei julge ilma meigita pilte internetti panna.
  Kes ei julge ilma meigita kodust väljagi astuda.
  Kes ei julge bikiinides avalikult olla.
  Kes ei julge ujulasse raseerimata jalgadega minna (MINA!) jne.

  Nii tobe lihtsalt. Miks me ei võiks ühel päeval kõik hommikul üles ärgata ja ennast armastama hakata täpselt sellistena nagu oleme. Kõigi venitusarmide, jalakarvade ja erinevate figuuridega. Mina seda ei usu, et kui oled trenniga "ideaalkeha" saavutanud, et siis oledki õnnelik. See klõps peab ikka peas ära käima. Ükski trenn ega dieet ei pane ennast armastama. Ma olen ka olnud väga treenitud ja ebatervislikult kõhn, aga ikka mõtlesin, et VEEL vaja end muuta.

  Nii väga tahaksin selle jutu lõppu kirjutada, et olen nüüd oma kehaga 100% rahul, aga ega ikka ei ole küll. Või noh, see on täpselt nii, et üks päev olen rahul ja teine päev pole üldse rahul. Halvematel päevadel võib mulle peeglist unistuste keha ka vastu vaadata (hehe unistada võib!) ja ma ikka leiaksin, et midagi on valesti. Parematel päevadel jälle vaatan oma pehmet kõhtu ja mõtlen kui mõnus seda katsuda on. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :D :D mul on ka oma kintse päris mõnus mudida. Parajalt pinda ja veninud nahka saab kenasti haarata ka :D
   Aga eks ta nii ongi, et ikka leiad miskit, mis ei meeldi enda juures. Aga need venitusarmid lihtsalt ajavad tigedaks, kuna teha ei saa midagi. Ei aita dieet ei aita trenn. Ikka on vedel veninud nahk.

   Kustuta
 5. Ma tean millest räägid...ma alustasin kaalulangetust 85kg pealt. Hetkeseis on 64.4kg ikka pole ma veel rahul...ikka miskit ei meeldi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Päris korralik kaalulangus. Ära liiga tee endale ainult ;)

   Kustuta
 6. Minu silmale oled sa treenitud ja sale, sul on ilus raam. Kui su nahk harjub sellega, et see ei pea venima pidevalt, sööd hästi ja kvaliteetselt, kuputad ja nt saunas käies (kui käid) masseerid harjaga kõhtu ja jalgu, siis ma usun, et nahk hakkab tagasi tõmbuma ning tselluliit vaikselt kaduma.
  Mina olen 38aastane (sina oled noorem kindlasti palju), veninud olen siia ja sinna (rasedustega on tulnud 30kg ja siis läinud ja uuesti tulnud ja läinud) ning kui nüüd on nahal olnud aega taastuda, siis on kaduma hakanud ka tselluliit ning tasku mu kõhul (mis meenutab rasedusi) jne.
  Ma olen jõudnud sinnani, kus ma armastan ennast sellisena nagu olen. Ma meeldin endale ka meigita ning enamus päevi ma olengi ilma.
  Ma ei nuta taga aega, mil ma ei olnud see, kes täna. Miks? Ilma selleta ei oleks ma ju see, kes täna! Sama võiksid sina mõelda ja uskuda. Väike tselluliit või arm, see ei ole ju tegelikult nii määrav, tõenäoliselt teised ei märkagi neid asju, mida sa ise märkad!
  Ja tõesti, anna aega enda kehale! Alles su sees kasvas teine elu!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Minu kehale on armid jätnud minu esimene rasedus, mis oli juba 9 aastat tagasi. Siis võtsin 28 kg kaalust juurde ja kehale tegi see palju liiga. Kardan, et nii vanad armid enam tagasi ei tõmbu. Ma muidugi kuputan ja kreemitan ja saunas käin ka (nüüd hakkan end harjama kah). Loodetavasti saan olukorra ilusamaks. Ma olen üldiselt tegelikult enesekindel naine. Lihtsalt, kui sügavale enda sisse vaadata, siis igasuguses olukorras ja seltskonnas ma oma keha näidata ei tahaks. Riietega olen endale väga ilus.
   Aitäh sulle! :)

   Kustuta
  2. Minu esimene rasedus oli 11a tagasi. :) Ikka tõmbab tagasi. Anna enda kehale ja nahale aega.

   Kustuta
  3. Tore kuulda, et lootust on :)

   Kustuta
 7. Sa oled väga tubli olnud ja nii heas vormis! Elusees ei ütleks, et oled kahe lapse ema..
  Aga meil naistel on jah kahjuks selline komme, et otsitakse vigu endas :( Mis on niiii tobe..
  Olen ka mitu aastat olnud väga ebakindel oma keha suhtes, nüüd vanemaks saades on lõpuks hakanud mõistus koju tulema :D
  Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid kehasid ja igaüks meist on ainulaadne (ja omamoodi ilus) :) Päriselt ka!
  Mul käis peas klikk ära, miks tervislik eluviis on mulle oluline.. Et teen trenni ja toitun tervislikult hea enesetunde nimel. Tean, et võiksin olla rohkem trimmis, aga see pole mulle nii oluline, et peaksin oma lemmiktoite ohverdama :D
  Tasakaalustatud eluviis ja enda positiivsete külgede nägemine (unustades negatiivsed) tundub olevat võti rannavormini :)
  Järgmine postitus oma headest omadustest, palun :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Noh, mul see sisemine ilu ja värki :D
   Eks minulgi on tegelikult hetki, mil ma olen endaga väga rahul. Lihtsalt pikemalt järele mõeldes selgub endalegi üllatuseks, et mõningad kehaosad ei ole nii esinduslikud, kui võiks :) Siis tuleb reaalsus ja laksab korralikult.
   Aga ma ei ole ka nii õnnetu, et raatsiks ainult valku sisse ajada :)

   Kustuta
 8. Ma saan nii samastuda sinuga (mis sest, et kaalunumber ja ümbermõõdud on hoopis teised). Mul on täpselt sama teema. Minu kõige suurem ebakindlus on seotud selle lõdva naha ja armidega. Enamus tekkis neist esimese raseduse tagajärjel, kus arstid lasid mul VÄGA paiste minna ja sealt ka naha venimine otseloomulikult. Mul on armid isegi lõua all ja hüppeliigestel sellest. Nii et seda lipa-lopa naha teemat suudan täiesti mõista :(

  Aga selle koha pealt on ka sama tunne, et kui riided seljas, siis täitsa kobe mutt olen :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ju räägin koguaeg, et sa oled nii sarnaste murede ja rõõmudega, kui mina. Selle pärast on ka maru mõnus su blogi lugeda.
   Mul kah armid esimesest rasedusest, aga ma ei läinud paiste, vaid lihtsalt võtsingi nii palju juurde, et venisin nii palju.
   Riietega oleme me ikka mõnusad püssid juba ;) Nõus!

   Kustuta
 9. Ma ehk ei peaks kommenteerima kuna noh, kuidas seda nüüd sõnastada, et noh mu keha on veel rohkem ebakorrapärane? Kõigele lisaks on mul veel need ebasümeetrilised rinnad...mida alles annab peita ja varjata, et seda suurt vahet aru poleks saada. Mõtle ilukirurg, tabas erinevuse ära, minu meelest kandsin eriti laia ja varjavat kleiti. Aga noh, ütleme nii, et iga jumala kord pesuruumi minnes pean sisendama endale, et vat mis mina olen üle elanud, et tee sina järgi ja siis tule vaatama ja kommenteerima. Selle peale lükkan selja sirgu ning lähen pesema. Aga see ei tähenda, et poleks kõõrdpilke ning mõned korrad on lapsed emade käest kinni haaranud ning minu suunas näidanud, et appi emme, miks ta nii KOLE on!?!?! või mis tal viga on? üks ütles ükskord lausa, et ma olen koletis aga Printsess arvas, et tema kohta öeldi, kuna kõrvuti olime ja tema hakkas nutma :( See siin ei ole kuidagi halamiseks kirjapandud vaid lihtsalt fakti konstanteering, et elu sakib vahest :) Ühesõnaga, jah olud sunnivad mindki oma keha häbenema ja, kui poleks rindu ja kõhtu, siis kindlasti leiaksin muu asja :D Inimloomus on juba selline paraku, alati suund paremuse poole. Ja nagu Kati fb-s ütles, siis tõesti eesti on ülikriitiline ja mujal olles sellist kriitikat ei ole.
  Aga Sina oled nii tubli :) Ja kuputamine võtab oluliselt seda väljaveninud nahka vähemaks ja kui sinna juurde treenid siis olukord kindlasti paraneb jõudsalt. Kuigi ausalt piltide pealt oled praegu juba jube püss naika :) Jätka sama tublilt :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sa oled ikka eriti chill naine, kui sa sellised asjad nii vapralt üle elad. Ausalt. Ma nutaks patja järgnevad kaks nädalat, kui keegi mind riietusruumis koletiseks nimetaks :( Oeh :(
   Sellistel hetkedel tekib selline jõuetus, et muudkui punnid ja ounnid, aga ikka oled mõningate standardite järgi kole. Eks minu puhul pole see asi ka päris nii hull, et ma iga päev häbenedes ringi käin. Lihtsalt mõningatel hetkedel jõuab kohale, et see suur töö ei paranda mu keha nii kiiresti, kui tahaks. Enamuse ajast olen ikka rõõmus ja endaga rahul.
   Aga teie KÕIK, kes te siin kommenteerite - aitäh teile! Mul on kerge nutuklomp kurgus, kui teie kommentaare loen. Te olete toredad ja armsad ja nagu oskate õigeid asju kirjutada, et mul parem oleks. Just seetõttu ma blogis kurtmas käingi. Te olete fantastilised! Aitäh!

   Kustuta
 10. Pagana hästi kirjutatud. Eriti meeldis see koht, et see keha ongi see minu siiani parim keha, mille nimel olen palju vaeva näinud, aga teised ei näe ju seda. Ise pole osanud seda tunnet kuidagi sõnadesse panna, aga see lause sobib ideaalselt. :) Ja põhjust uhkust tunda on rohkem kui küll ju!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma ka ikka pidin mõtlema, kuidas oma tunded võimalikult hästi sõnadesse panna, et teised ka aru saaks. Kui juba teised selle tunde ära tunnevad, ju siis läks täkkesse.
   Aitäh ka :)

   Kustuta
 11. Kuule, sa näed jumala püss välja, pole sul häda mitte midagi! :)

  Mina, näiteks, pole mitte kunagi elus olnud rase ja samuti mitte ülekaaluline, õigupoolest olen ma alles nüüd, 36-aastasena pärast reaalselt mõtestatud kaalukogumist (plusskaloraaž ja raske jõutrenn) jõudnud normaalkaalu, aga ka minul on jalad, puusad ja tagumik paksult täis venitusarme. Ma olen pikka kasvu ja tundub, et see kasvamine toimus kunagi üleliia hoogsalt. Tselluliit on mul ka, on eluaeg olnud ja ma isegi ei unista, et ma sellest kunagi lahti saaks.

  Oma keha olen minevikus häbenenud küll ja veel, sest ma olen kahjuks üks neist peenikestest tüdrukutest, kes end eluaeg liiga paksuks on pidanud ja ma olen alles viimastel aastatel suutnud selle arusaama endast välja juurida. Selle asemele olen aga samuti püüdnud juurutada uut arusaama, et see ongi MINU keha, minu üks ja ainus ja kui kellelgi sellega mingeid probleeme on, siis käigu sinnasamusessegi. Mulle meeldib see mõtteviis, et vahet pole, milline mu keha välja näeb, tähtis on see, mida see keha suudab teha. Kui ta suudab teha kõike seda, mida ma talle eesmärgiks panen, siis see ongi just see kõige parem ja tublim keha, ja mis kõige tähtsam, minu oma :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tead, ma arvan, et minu ebakindlus ongi pigem sellest tingitud, et ma ei tee päris kõike nii, nagu peaks. Seega ma ei armasta oma keha piisavalt, et talle ainult head pakkuda? Ma ikka maiustan ja söön üle ja liigselt süsivesikuid jne. Ma tean väga hästi, et see on vale, aga ma ikka teen :) Häbenen ilmselt natukene ka sellepärast, et ma suudaksin paremini, aga miskipärast ei saa hakkama.

   Kustuta
 12. Mina ei häbene oma kehal tsellut, venitusarme jne. Ma ei tea, ma olen ses suhtes nagu mees, et ma ei oska neid "vigu" näha :D.

  Küll aga häbenen ma oma keha sellepärast, et ta veel pehme ja paks on.

  Samas olen ma täiesti nõus Kati FBs kirjutatud kommentaariga, et nt mujal maailmas kaob see häbitunne ära. Maltal oli jumala savi, kas see volt on kõhul või ei. Kodus jälle katad kasvõi kampsuni alla, aga peaasi, et keegi ei näe.

  Sinul on küll kõik juba OK ja mina mingeid häbi kohti ei näe ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oota mu kupu postitus ära, siis löön tsellu ja venitusarmid letti nigu naksti :)
   Ma muide arvan, et isegi päris teises/võõras linnas oleksin ma enesekindlam. Kodus ikka kardad, et mõni tuttav näeb ja imestab, miuke tünn ma olen. Aga võõrad ei oska millegagi võrrelda :)

   Kustuta
 13. Ma poleks isegi arvanud et peaks selliste heledate venitusarmide pärast põdema :) Ma alati just vastupidi vaatan kui kellelgi arme näen kes muidu keha poolest ilus välja näeb, et maru tubli inimene..sest eks ma tean ise kust need armid tulevad :) Need just näitavad kogu seda vaeva, mis kaasneb kaalu langetamisega. Kui ma üldse põen, siis ikka rappuva ja võdiseva peki pärast..venitusarmid, tsellukas ja veenilaiendid, lõikuste ja lapsepõlvelolluste armid..need on ja jäävad ju. Miks sellepärast ennast kehvemini tunda? Pole ju mõtet, nagunii keegi pole ideaalne;)

  VastaKustuta