reede, 3. juuni 2016

Siis, kui kaalulangetaja läheb paksuks


Rasedus on naise elus ilus aeg. Päriselt ka on! Ka mina naudin seda osa, mis seostub lapse kasvamisega kõhus ja uue ilmakodaniku esimeste elukuude planeerimisega. Titeriided, kärud, turvahällid, voodi ja muu säärane kraam. Lausa lust! Lisaks vaatab mu abikaasa mind hoopis huvitavama pilguga - ma olen justkui erilisem, kui 4 kuud tagasi.

AGA!

Nagu ikka minu postituste puhul, on ka siin üks suur AGA.

Poolteist aastat tagasi olin ma veidi ülekaaluline, pehme ja inetu. Kogusin motivatsiooni ja tulistasin puusalt endale ise nö toitumisplaani ja treeningplaani. Juba pool aastat hiljem olin 10 kg kergem. Veel mõned kuud mässamist ja olingi ronitav redel valmis! Nibin-nabin eesmärgiks seatud ideaalkaalus.Helljee!

Ilus oli olla ja enesekindlust ajas üle ääre. Ka kolleegid, tuttavad, sõbrad ja lähedased ikka kommenteerisid, et rohkem ei tohiks küll alla võtta. Ma olevat nii väikseks jäänud.
Lisaks ei kobisenud keegi kunagi, kui ma endale midagi magusat lubasin või tüki kringlit võtsin - tõestus, et ma tean, mida ma teen oli ju näha.

Nüüd, mil ma otsapidi jälle suurenen, on olukord hakanud natukene rööpast välja jooksma.

Mu toitumisharjumusi ei kommenteeri keegi endiselt, sest ma olen süües piisavalt kurja näoga :)

Probleeme on hakanud ilmnema aga seoses riiete ja riiete suurusega. Nagu ilmselt paljudes kollektiivides, siis on ka meie kontoris kombeks üksteisele pakkuda endale suureks või väikseks jäänud riideid. Eile oli selline juhus, kus oli üks 36 suurus pintsak kontorisse ringlusesse lastud. See jäi ühe minu kolleegi kätte, kes lõpuks siiski otsustas, et see on talle veidi suur. JA SIIS TA PAKKUS SEDA MULLE! Sest mina olen ju PALJU SUUREM! Mitte rase, vaid SUUREM.
Einoh, neelasin uhkuse alla ja suskasin selga. Jah, sobis mulle. Siis aga soovis kolleeg minul seljas olevat pintsakut proovida, sest see meeldib talle. Viskas siis selga ja kommenteeris: "ei, liiga suur on. Võiks väiksem olla."

Idee poolest ei ole seal midagi nagu valesti, aga mulle ei meeldi olla see, kellele oma suureks jäänud riideid sokutatakse. See on natukene solvav. Lisaks ei hinda ma väga seda, kui keegi minu riideid "liiga suureks" nimetab. Sõitku seenele! :)

Ainsad, kes mind paksuks nimetada võivad, on mu õde ja mu abikaasa. Sest nad teevad seda nii nunnult :)

Muidu ma ennast sellistest asjadest häirida ei lasnud, kuid nüüd olen ma hormonaalne ja veidi äkilisem, kui varem.

 Ma siinkohal mainin ka ära, et ma olen nelja kuuga juurde võtnud kusagil 2,5-3 kg. Mu kaal sõltub ilmselt kuu seisust või naabritädi tujust. Üks päev on 71,8 kg, mõni päev 72,3 kg. Rasedust on praeguseks 17+2 nädalat, inimkeeli 4 kuud ja 1 nädal. Minu pikkuse kohta (173 cm) on selline kaal isegi normaalkaal ja täiesti mitte paksu inimese kaal, seega kiun jätta! Ma olen endiselt normaalne.

Mäletan hästi, kui olin oma kaalu 82 kilo pealt 72 peale saanud. Ma tundsin ennast niiiiiiiiiiiii hästi. Miks ma nüüd ennast häirida lasen?

Asi ongi lihtsalt selles, et ma pole harjunud juurde võtma. Juurde võtmine on justkui läbikukkumine.

Ma pean ennast raseduse ajaks ümber häälestama ja mitte põdema selle pärast, et ma ei jaksa enam joosta ja ma tahan rohkem süüa. See on paratamatus. Lisaks pean ma suutma leppida sellega, et ma ilmselt võtan kuskil 10 kg veel juurde. Võimalik, et isegi rohkem. Ja see on okey! (<- see olen mina olukorraga leppimas)


Nii. Mina nüüd lõpetan hala ja asun oma kurbust murelitesse matma.Teen lähipäevil ka oma aktiivsusest ja toitumisest miski postituse.


Püsige lainel!raseMann (nädalaid 17+2)
14 kommentaari:

 1. I know how you feel, olen su postide all korduvalt halanud:P Mul sama mure (nüüd siis äkki 14 nädalat rasedust) - tunnen end paksemana iga päevaga ja see ei mahu pähe. Ma ka olin saavutanud just selle, et olin paar kilokest alla saanud, kõhulihaseidki oli ja suveks rattasõidud plaanitud. Ja siis selline "üllatus"..:) Riideid raske valida.Kodus ei varja aga küla peale "liputama" pole läinud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen nagu lõhestunud - üks osa minust ei taha paksuks minna, teine osa aga tahab, et kõht oleks juba hääääästi suur ja kõik saaksid koe aru, et ma olen rase.
   Minu rasedus oli väga oodatud ja aastaid planeeritud ja kõhtu kannan uhkusega. Tagumik ja kintsud on need, mida ma just rõõmuga ei kasvataks :D
   Usun, et kui olla aktiivne terve raseduse vältel ja toituda teadlikult, siis need kogunevad kilod kaovad peale sünnitust kiirelt. Ära heida meelt! ;)

   Kustuta
 2. Njah, osaliselt kujutan ette, kui raske võib olla leppida sellega, et sa lihtsalt võtad juurde. Tee mis tahad, näri või muru, aga kaal kasvab. Paratamatult. Usun, et ennast ajaks ka tõsiselt närvi. Aga see ju rasedus :D Ja sa ei olegi ega lähe paksuks, sinu sees kasvab üks organism omade vajadustega. Küll, kui ta ilmavalguse kätte tuleb, läheb kõik taas normaalseks. Samas tean inimesi, kes on jälginud oma toitumist piinliku täpsusega, ikka lajatas hullult juurde, no lihtsalt tuli. Ja need, kellel chill ja grill, oli selline normaalne tõus. Tuleb, mis tuleb, küll ära läheb! Ma loodan, et selle jutu peale raevutsevad hormoonid mind maha ei löö :D aga naudi rasedust, küll jõuad hiljem kõike teha ja kõike olla.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma kuidagi ei oska sinu peale vihastada, seega kõik on chill :)
   Ma ju tegelikult ootasin seda rasedust pea 2 aastat ja ma väga naudin seda kasvavat kõhtu. Samas, kaalunumber on see kaalulangetaja vaenlane. Ma saan aru, et see peabki tõusma, aga pidevalt on hirm, et tõuseb liiga palju ja ma teen midagi valesti ja olen aasta peale sünnitust sama raske, kui sünnitama minnes :D
   Samas ma tean, et ma suudan ennast taas käsile võtta ja kõik kogunevad kilod kaotada. Siuke kange eit olen, noh! :D

   Kustuta
  2. Njääääääh, ei ole sa miskit sama raske aasta peale. Nagu sa ise ütlesid, kange eit oled ;) kui sa ahastusest diivanile pontšikuid ei kuku mugima peale sünnitust mingil põhjusel, on kõik jepikajee. Talvel kaotad kiiresti kilod. Mängid nt lumesahka käruga. Ja suvel survad käruga rannaliival. Ostad ekstra pisikeste ratastega vankri ja trenn missugune :D

   Kustuta
 3. Kallis Mann!!! Kui on üks inimene, kes uuesti vormi saab siis oled see kindlasti Sina. jah, sa võid samamoodi frustratsiooni tunda nagu mina, et juba eile vormis pole aga sa saad hakkama :-) ��

  Aga inimesed ja nende kommentaarid... Mõned on lihtsalt lambad.
  Mul on üks "sõbranna", kes ütles mulle, kui kaalusin 66 kilo 176 pikkuse juures, et sorry aga talle ei meeldi paksud inimesed :-D. Täiesti lammas ju :-D nii et hinga sisse ja kasvata oma pisikest palli edasi ja ootame roosasid uudised ;-)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tõesti lammas. Ma olen 164 ja nüüd rasedusega liigun 66 kilo poole. Ja ma ei tunne end ikka nii paksuna, et keegi mulle sellekohast kommentaari võiks teha:D
   Hea on ta on "sõbranna", mitte keegi, kelle arvamust peaks tõsiselt võtma.

   Kustuta
  2. :D :D krt, nii lammas on ikka eriti lammas olla. Ja 66 kg 164 pikkus ja rasedus on absoluutselt hästi ju. Ma võtsin eelmise rasedusega 28 kg juurde. Sünnitama minnes olin 94 kg. A krt, paks ikka polnud - rase olin! :D

   Kustuta
  3. No mu rasedus alles alguses, jõuan veel kosuda korralikult :D

   Kustuta
 4. Kui ma rase olin, sada aastat tagasi, siis ma nimelt vist isegi punnitasin kõhtu ette :D No, et ikka näha oleks. Mulle meeldis rase olla ja tahtsin, et seda oleks võimalikult palju näha. Mina rasedustega pm juurde ei võtnud midagi, kõhu lõi ette, aga ka mitte niii väga.
  Ah ja ma kujutan ette, et sul peale pisikese punu polegi midagi seal muutunud ;)
  Pai teile!!!

  VastaKustuta
 5. Mulle tegi sellist nalja mu oma õde - jagas mulle ära kõik oma raseduse lõpuriided, sest "issand, ma läksin ju M-suurusesse, nii paks". Ise ta ei mõelnud seda ilmselt kuidagi halvasti, aga näed, ka 4 aastat hiljem mäletan, et mina oma tavapärase M-suurusega olin tema jaoks paks inimene. :)

  Keep being awesome, tundub, et saad imeliselt hakkama praegu! varsti tuleb see punu ka juba korralikult ja saad igasugu komplimente kamaluga :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul kippus ema mulle sokutama neid riideid, mida ta kandis siis, kui ta oma sõnutsi hästi paks oli. Jei! Vahel veel mainis, et annaks mulle, aga see ei lähe ilmselt mulle selga :) väiksed rõõmud siin elus :) :)
   Aga ma tänan julgustuse ja toetuse eest.

   Kustuta